Paul Rosenmöller en de val van de Muur Video
Promo afl. 4: Rusland - Achter de sterke leider
In deze laatste aflevering reizen we van Minsk naar Moskou: van Wit-Rusland naar Rusland. Twee jaar nadat de Berlijnse muur omver gaat, valt de Sovjet Unie uiteen. Was het land ooit een van de machtigste landen ter wereld, na de overwinning van het kapitalisme worstelt de Russische natie met haar identiteit.
Het historisch ankerpunt is de conferentie op Malta van 3 december 1989, waar voor het eerst het einde van de Koude Oorlog wordt verklaard door Gorbatsjov en Bush. Hoe haalbaar is deze verklaring gebleken?
Waar in de andere landen van het Oostblok de revolutie kwam vanuit het volk, kwam de val van de Sovjet-Unie vanuit de leiders. De geschiedenis van Rusland wordt gekenmerkt door een hang naar de sterke leider. Hoe zit dat nu? En waarom is premier en oud-president Poetin zo populair?
Author: OmroepIKON; Uploaded: Oct 31, 2009; Duration: 0:30; Views: 87
Tags: ikon documentaire paul rosenmöller muur paulton rovers paul simon paul o'grady paul's boutique bags paul mccartney paul simon curtains paul weller paultons park paul smith paul's boutique










